Kurs maturalny podstawowy lub rozszerzony

Kurs maturalny podstawowy lub rozszerzony

Matura – ważny egzamin wymagający wielu przygotowań

Jeśli jest przed Tobą egzamin maturalny, to z pewnością wiesz, że łatwo nie będzie. Nawet gdy od lat uczysz się systematycznie, nie masz większych zaległości i czujesz się w miarę pewnie, tego rodzaju test nadal może być poważnym wyzwaniem. Presja czasu, ogrom materiału do przyswojenia, złożoność zadań, a także stres mogą sprawić, że nawet najlepiej przygotowani uczniowie mają pewne obawy, zwłaszcza w dniach poprzedzających egzaminy.

Podczas matury liczyć się będzie zarówno wiedza, jak i umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz zdolność koncentracji na celu. Wszystko to da się wyćwiczyć, jeśli tylko masz odpowiednią ilość czasu. Dlatego warto pomyśleć o nauce dużo wcześniej i rozpocząć swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości wiele miesięcy przed jego terminem. Jeśli wiesz, że nie wszystko potrafisz, a w trakcie nauki zdarzało Ci się ominąć pewne zagadnienia, koniecznie trzeba będzie do nich wrócić i jak najszybciej nadrobić materiał

Kursy maturalne z Belfrem - Matura 2024

Belfer przygotował specjalny cykl korepetycji, które są dostosowane do wymagań podstawy programowej. Uczeń będzie mógł przygotować się do matury na poziomie rozszerzonym, jak i podstawowym. Osoby wybierające kursy językowe są także przygotowywane do matury ustnej.

Kursy maturalne rozpoczynają się od 1 października i trwają do 30 kwietnia . To cykl 35 zajęć 90-cio minutowych. Zajęcia odbywają się w grupie od 3 do 6 osób.

Nasi korepetytorzy, którzy posiadają wieloletnią praktykę w przygotowaniu do egzaminów, pomogą uczniom zrozumieć i przyswoić powtarzany materiał. Sale lekcyjne, w których odbywają się korepetycje zaopatrzone są w pomoce dydaktyczne, które umożliwiają nowoczesne przekazanie uczniom wiedzy. Nasi korepetytorzy korzystają także z autorskich materiałów, które są przekazywane uczniom podczas zajęć.

Belfer przygotowuje z następujących przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym:

Istnieje także możliwość przeprowadzenia przez Belfra kursów z innych przedmiotów – w tym celu skontaktuj się z nami.

Podstawowe informacje o maturze

Jak zostało wskazane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Absolwent obowiązkowo przystępuje do:

 • dwóch egzaminów w części ustnej ‎
 • czterech egzaminów w części pisemnej.

Obowiązkowe egzaminy w części ustnej:‎

 • egzamin z języka polskiego (bez określania poziomu)‎
 • egzamin z języka obcego nowożytnego (bez określania poziomu)‎

Obowiązkowe egzaminy w części pisemnej:‎

 • egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym)‎
 • egzamin z matematyki (na poziomie podstawowym)‎
 • egzamin z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎
 • egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym)‎

Aby otrzymać świadectwo, należy:‎

 • uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej
 • uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej
 • przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎


Podane informacji pochodzą ze strony: https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/o-egzaminie/

Kurs maturalny – doskonała pomoc dla każdego maturzysty

Niezależnie od poziomu wiedzy czy umiejętności, kurs maturalny to niezastąpiona pomoc dla każdego maturzysty. Na takich zajęciach przede wszystkim zdobywasz szczegółową wiedzę na temat struktury egzaminu oraz umiejętności, które musisz posiadać. Poprzez intensywne ćwiczenia i analizę przykładowych zadań, uczysz się skutecznych strategii rozwiązywania ich, co z kolei buduje pewność siebie i umiejętność radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. Niezależnie od poziomu zaawansowania, nasze kursy maturalne to spersonalizowane wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Natomiast jeśli Twoja ścieżka edukacyjna była dotąd usłana sukcesami, kurs maturalny będzie idealną okazją do udoskonalenia umiejętności i podniesienia poziomu wiedzy, w tym przygotowania się do matury rozszerzonej. Nasze zajęcia pozwolą Ci nadrobić zaległości, odnaleźć i wypełnić luki w wiedzy, a także wreszcie zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia oraz opanować skuteczne techniki nauki. Współpraca z naszymi doświadczonymi nauczycielami pozwala na uzyskanie wsparcia i wskazówek, które przyspieszają ten proces i zwiększają efektywność przygotowań do egzaminu.

Wyjątkowo skuteczne zajęcia z Belfrem w Twoim mieście

Dla wszystkich mieszkańców Zabrza i okolic mamy wyjątkową ofertę – nadzwyczaj skuteczne kursy przygotowawcze z niemal każdego przedmiotu, jaki musisz i możesz zdawać na maturze. Pomagamy uporządkować ogrom wiedzy potrzebnej do egzaminu dojrzałości, nadrobić zaległości, zrozumieć najtrudniejsze kwestie i zagadnienia, nabrać pewności siebie i opanować stres przed wejściem na salę. Krótko mówiąc – przygotować się do matury w sposób kompleksowy i skuteczny.

Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych korepetytorów, którzy doskonale znają wymagania maturalne, potrafią przekazać wiedzę w przystępny sposób i chętnie podzielą się z Tobą niejednym egzaminacyjnym kruczkiem. Możesz liczyć na spersonalizowane podejście oraz indywidualne wsparcie, które pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać swój potencjał i osiągnąć najlepsze z możliwych rezultaty podczas pisemnych i ustnych testów. Zadzwoń i dołącz do naszej grupy w Zabrzu już dziś, by rozpocząć swoją drogę do sukcesu!