Biologia

Biologia

Jeżeli nie przepadasz za biologią i Twoje oceny nie są najlepsze, ponieważ uważasz, że "kucie na pamięć" nie jest dla Ciebie, to zapraszamy na nasze zajęcia. Nasz nauczyciel sprawi, że odkryjesz w sobie pasję do tej nauki i spostrzeżesz jej praktyczne zastosowania w życiu codziennym. 

Natomiast jeżeli przygotowujesz się do matury z biologii, ponieważ chcesz się dostać na wymarzone studia, to nasze zajęcia także są dla Ciebie. Na każdych zajęciach otrzymasz materiały, które pomogą Ci w bardzo dobrym przyswojeniu materiału.

Propozycja dla uczniów szkoły podstawowej, liceum oraz technikum:

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
  przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
  pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
  pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
  pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Dlaczego my? 

Kurs przygotowujący do matury z biologii zyskał ogromne uznanie wśród uczniów.
Każda lekcja wchodząca w skład kursu to podróż do świata biologii, gdzie nie tylko tłumaczymy materiał do matury, ale przede wszystkim zarażam pasją do tego przedmiotu. Podczas tego kursu nauka biologii będzie dla Ciebie samą przyjemnością.
Zajęcia trwają 1.5h. Przez pierwsze 45min przypominamy sobie konkretne omawiane zagadnienia. Kolejno przez następne 45min rozwiązujemy zadania maturalne z omawianego zagadnienia.

Nasz kurs maturalny to kurs w trakcie którego nauczymy Cię, jak prawidłowo formułować maturalne odpowiedzi. Podczas lekcji w ramach kursu rozwiązujemy krok po kroku zadania maturalne z danego działu. Tłumaczymy, jak udzielać prawidłowych odpowiedzi na zadania, używając odpowiednich słów klucz, a także prezentujemy odpowiedzi błędne, zaznaczając jakie błędy zostały w nich popełnione. W sytuacji gdy możliwości odpowiedzi na dane zadanie jest więcej, omawiam je, by każdy słuchacz kursu zrozumiał jak prawidłowo formułować odpowiedzi.

Matura z biologii jest w dużej mierze na „myślenie” z wykorzystaniem wiedzy własnej lub zamieszczonych w niej tekstach do analizy. Wymaga najpierw dokładnego przeczytania tekstu czy dokładnej analizy rysunków, a potem zanalizowania polecenia i precyzyjnego sformułowania odpowiedzi w kontekście tegoż polecenia. Polecenia się powtarzają: wyjaśnij, uzasadnij odpowiedź, sformułuj problem badawczy, wykonaj wykres. Tylko systematyczna nauka daje szansę uzyskania dobrego wyniku na rozszerzonej maturze z biologii - przy regularnym uczeniu się i wielokrotnym powtarzaniu wszystkich zagadnień można uzyskać pewność posługiwania się wiedzą, nauczyć się wyciągać wnioski, syntetyzować fakty, podawać właściwe odpowiedzi.

Chcesz kompleksowo przygotować się do matury lub ugruntować i powtórzyć materiał? Lubisz naukę w niewielkich grupach? Intensywny kurs maturalny jest w sam raz dla Ciebie!

 • 35 godzin lekcyjnych zajęć + prace domowe
 • Małe (max. 5 osób) grupy zajęciowe
 • Zwiększona intensywność spotkań w ciągu ferii zimowych
 • Materiały z zajęć zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej na koniec kursu
 • Młoda i energiczna kadra Prowadzących

Zapraszamy!