Korepetycje Biologia

Korepetycje Biologia

Biologia – wartościowa nauka, którą warto znać

Biologia jest niezwykle ważną i ciekawą dziedziną nauki, która opisuje nie tylko świat przyrody, ale również nas samych. Nawet jeśli nie jesteśmy jej zapalonymi miłośnikami, warto zdawać sobie sprawę z jej znaczenia. Poznanie jej fundamentów pozwala nam lepiej rozumieć funkcjonowanie organizmów oraz zależności między nimi. Dzięki temu mamy możliwość świadomego podejmowania decyzji dotyczących naszego zdrowia, diety czy stylu życia.

Ci, którzy kochają biologię i czują pasję do tej nauki, stoją przed wielką szansą, by otworzyć sobie drzwi do fascynujących możliwości zawodowych, jak praca w laboratoriach badawczych, ochrona środowiska, biotechnologia, psychologia czy medycyna. Jednak osiągnięcie sukcesu w tych dziedzinach będzie wymagać dodatkowego, często pozaszkolnego wysiłku i zaangażowania.

Jeżeli nie przepadasz za biologią i Twoje oceny nie są najlepsze, ponieważ uważasz, że "kucie na pamięć" nie jest dla Ciebie, to zapraszamy na nasze zajęcia. Nasz nauczyciel sprawi, że odkryjesz w sobie pasję do tej nauki i spostrzeżesz jej praktyczne zastosowania w życiu codziennym. 

Natomiast jeżeli przygotowujesz się do matury z biologii, ponieważ chcesz się dostać na wymarzone studia, to nasze zajęcia także są dla Ciebie. Na każdych zajęciach otrzymasz materiały, które pomogą Ci w bardzo dobrym przyswojeniu materiału.

Propozycja dla uczniów szkoły podstawowej, liceum oraz technikum:

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
  przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
  pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
  pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
  pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Dlaczego my? 

Kurs przygotowujący do matury z biologii zyskał ogromne uznanie wśród uczniów.
Każda lekcja wchodząca w skład kursu to podróż do świata biologii, gdzie nie tylko tłumaczymy materiał do matury, ale przede wszystkim zarażam pasją do tego przedmiotu. Podczas tego kursu nauka biologii będzie dla Ciebie samą przyjemnością.
Zajęcia trwają 1.5h. Przez pierwsze 45min przypominamy sobie konkretne omawiane zagadnienia. Kolejno przez następne 45min rozwiązujemy zadania maturalne z omawianego zagadnienia.

Nasz kurs maturalny to kurs w trakcie którego nauczymy Cię, jak prawidłowo formułować maturalne odpowiedzi. Podczas lekcji w ramach kursu rozwiązujemy krok po kroku zadania maturalne z danego działu. Tłumaczymy, jak udzielać prawidłowych odpowiedzi na zadania, używając odpowiednich słów klucz, a także prezentujemy odpowiedzi błędne, zaznaczając jakie błędy zostały w nich popełnione. W sytuacji gdy możliwości odpowiedzi na dane zadanie jest więcej, omawiam je, by każdy słuchacz kursu zrozumiał jak prawidłowo formułować odpowiedzi.

Matura z biologii jest w dużej mierze na „myślenie” z wykorzystaniem wiedzy własnej lub zamieszczonych w niej tekstach do analizy. Wymaga najpierw dokładnego przeczytania tekstu czy dokładnej analizy rysunków, a potem zanalizowania polecenia i precyzyjnego sformułowania odpowiedzi w kontekście tegoż polecenia. Polecenia się powtarzają: wyjaśnij, uzasadnij odpowiedź, sformułuj problem badawczy, wykonaj wykres. Tylko systematyczna nauka daje szansę uzyskania dobrego wyniku na rozszerzonej maturze z biologii - przy regularnym uczeniu się i wielokrotnym powtarzaniu wszystkich zagadnień można uzyskać pewność posługiwania się wiedzą, nauczyć się wyciągać wnioski, syntetyzować fakty, podawać właściwe odpowiedzi.

Chcesz kompleksowo przygotować się do matury lub ugruntować i powtórzyć materiał? Lubisz naukę w niewielkich grupach? Intensywny kurs maturalny jest w sam raz dla Ciebie!

 • 35 godzin lekcyjnych zajęć + prace domowe
 • Małe (max. 5 osób) grupy zajęciowe
 • Zwiększona intensywność spotkań w ciągu ferii zimowych
 • Materiały z zajęć zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej na koniec kursu
 • Młoda i energiczna kadra Prowadzących

Sięgnij po korepetycje – z nimi biologia może być łatwiejsza!

Biologia to dziedzina o ogromnym potencjale, który niestety zwykle nie zostaje w pełni wykorzystany podczas tradycyjnych lekcji w szkole. Często materiał jest przedstawiany w sposób abstrakcyjny i niezrozumiały dla uczniów, a brak indywidualnego podejścia ogranicza efektywność nauki. Dodatkowo kłopoty sprawia rozumienie złożonych procesów i ich wzajemnych zależności, trudna do zapamiętania i specyficzna terminologia, abstrakcyjne koncepcje czy ogólnie obszerna ilość danych do przyswojenia.

Warto pamiętać, że zrozumienie biologii wymaga cierpliwości, regularnej nauki oraz wykorzystania różnorodnych metod i materiałów dydaktycznych. Dlatego czasem warto sięgnąć po korepetycje, podczas których nauczyciel może się skupić wyłącznie na potrzebach i możliwościach konkretnego ucznia i dostosować materiał do jego tempa i stylu nauki. Korepetycje mogą być kluczem do przełamania trudności w nauce biologii, a nawet okazją do zafascynowania się nią.

Zapraszamy na pełne wsparcia korepetycje z biologii

Jeśli biologia sprawia Ci kłopoty lub chcesz poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę – zapraszamy do nas! Możesz liczyć nie tylko na wyjaśnienie ważnych kwestii, pomoc w opanowaniu terminów i klasyfikacji, ale i mnóstwo wsparcia, które przywraca wiarę w sens nauki. Nasi nauczyciele to ludzie z pasją, którzy bez trudu pokażą Ci, jak poznawać tę dziedzinę, zgłębiać jej tematykę i porządkować materiał. Bez presji i pośpiechu przerobimy kolejne tematy, uzupełnimy zaległości i przygotujemy Cię do ważnych egzaminów.

Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie. Razem ustalimy czego najbardziej Ci potrzeba oraz jakie masz cele, potrzeby i preferencje, by opracować idealnie spersonalizowane korepetycje. Biologia nie musi kojarzyć się ze stresem ani być źródłem ciągłej frustracji. Przyjdź do nas i ucz się tak, jak lubisz – przyjemnie, w przyjaznym gronie osób i przy wsparciu najlepszych edukatorów!