Korepetycje z matematyki

Korepetycje z matematyki

Matematyka – fascynująca i wymagająca dziedzina wiedzy

Z pewnością są osoby, dla których matematyka jest fascynującym światem logicznych zagadek i precyzyjnych rozwiązań. To takie jednostki, które równaniami, badaniem fraktali i literaturą popularnonaukową z tej dziedziny wypełniają swój wolny czas i dla których konkursy z algebry to ekscytujące życiowe wyzwania. Jednak, jak wskazują statystyki, ogromna większość uczniów matematyki po prostu nie rozumie, a co za tym idzie – również za nią nie przepada. W takiej sytuacji trudno sprawnie się uczyć i uniknąć niebezpiecznych zaległości.

Warto pamiętać, że matematyka nie tylko rozwija umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, ale także otwiera przed nami drzwi do wielu innych fascynujących dziedzin nauki. Znajomość matematyki stwarza możliwość eksploracji niezliczonych aspektów rzeczywistości, wzbogacając naszą perspektywę i inspirując do dalszych odkryć. Naprawdę solidna znajomość podstaw i ugruntowane matematyczne kompetencje to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach życia.

Propozycja dla uczniów szkoły podstawowej, liceum oraz technikum:

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
 • przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
 • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
 • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
 • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;
 • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty;
 • przygotowanie do poprawkowej matury;

Przygotowanie do matury

Pisemnej podstawowej i rozszerzonej oraz ustnej, w tym przygotowanie do matury poprawkowej.

Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, które będą zdawać maturę z matematyki. Na zajęciach będzie przerabiany materiał, który zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej obowiązuje do matury. Podczas lekcji w szczególności nauczyciel będzie koncentrował się zrozumieniu przez uczniów przerabianego materiału. Uczniowie na każdych zajęciach będą otrzymywać od nauczyciela materiał niezbędny do przygotowania się do matury.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Propozycja zajęć skierowana jest do osób, które będą zdawać egzamin ósmoklasisty z matematyki. Na zajęciach będzie przerabiany materiał, który zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej obowiązuje do egzaminu. Program zajęć będzie dostosowany do potrzeb indywidualnych każdego z uczniów.

Konsultacje

Zajęcia indywidualne, które obejmują:

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
 • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
 • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
 • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Korepetycje z matematyki – sposób na edukacyjny sukces

Matematyka jest dziedziną wiedzy, którą koniecznie trzeba poznawać i rozwijać na bieżąco. Tutaj najmniejsza luka w znajomości podstawowych koncepcji może prowadzić do poważnych trudności w rozumieniu bardziej zaawansowanych zagadnień, co z kolei doprowadzi do potknięć na kolejnych etapach nauki. „Królowa nauk” jest niczym budowla z klocków – brak solidnych fundamentów nie wróży dobrze stałości konstrukcji, dlatego z pewnością prędzej czy później zacznie się ona chwiać. Jeśli zauważasz u siebie braki w wiedzy, korepetycje z matematyki są właśnie tym, czego potrzebujesz.

Systematyczne praktykowanie matematyki pozwala zachować płynność i pewność siebie w posługiwaniu się tą dziedziną wiedzy. Tutaj istotne jest regularne ćwiczenie i ciągłe doskonalenie kompetencji. Nawet jeśli obecnie nie widzimy natychmiastowej potrzeby korzystania z zaawansowanych zagadnień matematycznych, umiejętności te mogą okazać się niezbędne w przyszłości, zarówno w życiu zawodowym, jak i codziennym. A już na pewno nie obejdziemy się bez nich, gdy zamierzamy studiować nauki ścisłe.

Na trudności z matematyką najlepsza jest dodatkowa pomoc!

Jeśli i dla Ciebie nauka matematyki bywa kłopotliwa, a wielomiany, układy równań oraz geometria przyprawiają Cię o ból głowy lub też nie udało Ci się trafić na dobrego nauczyciela bądź masz trudności w zrozumieniu jedynie konkretnych zagadnień, nie martw się – aby uzyskać dodatkową pomoc i wsparcie możesz zapisać się na korepetycje z matematyki - zajęcia w małych grupach albo indywidualne lekcje prowadzone w Zabrzu przez naszych kompetentnych i pełnych pasji Belfrów.

Niezależnie od aktualnego poziomu Twojej wiedzy zadzwoń do nas i umów się na darmową lekcję próbną. Wspólnie znajdziemy optymalną dla Ciebie formę wsparcia. Zacznij już dziś i zobacz, jak wzmacniają się Twoje umiejętności i rośnie rozumienie pozornie skomplikowanej tematyki. Wówczas z pewnością zdecydowanie poprawią się także Twoje szkolne noty. Pamiętaj, że do nauki matematyki warto podchodzić systematycznie i konsekwentnie, umacniając w ten sposób swoje umiejętności na każdym etapie edukacji!