Korepetycje z języka polskiego

Korepetycje z języka polskiego

Język polski – nie tak łatwy, jak można by sądzić

Wydawać by się mogło, że nie ma nic naturalniejszego niż rodzima mowa i że nauka języka polskiego każdemu mieszkańcowi naszego kraju powinna przychodzić z łatwością. Jednak okazuje się, że może być zupełnie inaczej. Język, którym posługujemy się na co dzień, często znacznie różni się od tego, którego musimy używać podczas egzaminów i sprawdzianów, a to przysparza niemałych trudności ogromnej liczbie uczniów. Zwykle największe kłopoty mamy z ortografią – niezbyt intuicyjną i pełną wyjątków. Trudne jest też badanie i nazywanie struktur gramatycznych czy poprawne używanie interpunkcji.

Dodatkowo wymaga się od nas umiejętności interpretacji tekstów i tworzenia własnych estetycznych i klarownych wypowiedzi pisemnych i ustnych o różnorodnej tematyce i złożoności – w dodatku przy zachowaniu konkretnych reguł konstrukcyjnych. Nie można zapominać także o znajomości gatunków i epok literackich, technik narracyjnych, analizy postaci, symboliki, motywów oraz wpływu literatury na społeczeństwo i kulturę. Materiału do opanowania jest naprawdę bardzo dużo, a bez jego znajomości trudno o dobre wyniki na egzaminie ósmoklasisty bądź maturalnym.

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
 • przygotowanie do matury ustnej i pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
 • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
 • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
 • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;
 • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty;
 • język polski dla obcokrajowców;
 • przygotowanie do poprawkowej matury;

Przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej) oraz ustnej, w tym przygotowanie do matury poprawkowej

Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, które będą zdawać maturę z języka polskiego ustną i/lub pisemną. Na zajęciach będzie przerabiany materiał, który zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej obowiązuje do matury. Podczas lekcji w szczególności nauczyciel będzie koncentrował się na znajomości lektur, czytaniu ze zrozumieniem oraz pisaniu rozprawki. Uczniowie na każdych zajęciach będą otrzymywać od nauczyciela materiał niezbędny do przygotowania się do matury, w tym zestawy zadań, które mogą pojawić się na maturze ustnej.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasity

Propozycja zajęć skierowana jest do osób, które będą zdawać egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Na zajęciach będzie przerabiany materiał, który zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej obowiązuje do egzaminu. Program zajęć będzie dostosowany do potrzeb indywidualnych każdego z uczniów. Podczas zajęć uczniowie powtórzą lektury, dłuższe wypowiedzi pisemne, jak i czytanie ze zrozumieniem. Dodatkowo powtórka będzie obejmować gramatykę i interpretację tekstu poetyckiego.

Konsultacje

Zajęcia indywidualne, które obejmują:

 • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
 • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
 • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
 • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Korepetycje z języka polskiego – ucz się, bo warto!

Jeśli język polski sprawia Ci kłopoty, masz trudność z selekcją i opanowaniem ogromu zagadnień związanych z lekturami, przytłacza Cię brak pisarskiego polotu, a reguły gramatyczne i ortograficzne są niejasne i wydają się niemożliwe do zapamiętania, to zdecydowanie czas na korepetycje! By opanować podstawę programową i uporać się z indywidualnymi barierami, zdecydowanie przyda Ci się pomoc doświadczonej osoby. Pokażemy Ci, jak sprawnie posługiwać się wiedzą z zakresu języka polskiego, poprawić oceny i zaliczać testy z wysokimi notami!

Pamiętaj, że dodatkowe lekcje z języka polskiego mogą być kluczowe dla Twojego edukacyjnego rozwoju i osobistego sukcesu. Oprócz pomocy w rozwiązaniu bieżących problemów związanych z literaturą, pisaniem czy ortografią, korepetytor może Ci pomóc w rozwijaniu umiejętności analizy tekstów, krytycznego myślenia oraz jasnego i przekonującego wyrażania myśli. Znajomość języka polskiego jest niezbędna w wielu dziedzinach życia – od codziennej komunikacji przez pisanie dokumentów po przyszły rozwój kariery.

Korepetycje w Zabrzu – polski na wyciągnięcie ręki

Dodatkowe lekcje z języka polskiego to świetny sposób, aby pokonać nawet największe trudności i sprawić, że nauka znów stanie się przyjemna, a efekty pracy będą szybko dostrzegalne. Jeśli w szkole nie udało się trafić na dobrego nauczyciela – naprawimy to, oferując Ci zajęcia pełne wsparcia i całkowicie dostosowane do Twoich potrzeb, możliwości i aktualnych umiejętności. Nie tylko pomagamy zrozumieć ten przedmiot, ale i tworzymy możliwość odkrywania fascynującego świata języka polskiego i możliwości rozwijania się w nim.

Chcesz lepiej znać język polski, czuć się z nim swobodnie i cieszyć się jego bogactwem? Zadzwoń do nas! W naszej szkole w Zabrzu wspólnie przyjrzymy się Twoim potrzebom i preferencjom oraz ustalimy cele i priorytety, by móc zaoferować optymalną formę nauki. U nas możesz uczyć się w grupkach lub indywidualnie, na kursach i podczas całkowicie personalizowanych lekcji – dokładnie tak jak lubisz i w godzinach, które najbardziej Ci odpowiadają.