Korepetycje z chemii

Korepetycje z chemii

Chemia – czy na pewno musimy się jej bać?

Chemia to jeden z tych przedmiotów, który niezmiennie jest postrachem wśród większości uczniów. Z czym się kojarzy? Ze skomplikowanymi równaniami chemicznymi, reakcjami i przemianami materii, które czasem naprawdę trudno zrozumieć, a także z przytłaczającą ilością terminologii i symboli. Niestety równie często brakuje czasu na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy, co sprawia, że chemia, mimo swoich silnych związków z rzeczywistością, wydaje się abstrakcyjna.

Tymczasem ta fascynująca dziedzina wiedzy otwiera przed nami drzwi do zrozumienia podstawowych zjawisk na poziomie molekularnym i atomowym. Dzięki chemii możemy poznać tajemnice budowy materii czy zrozumieć procesy zachodzące w codziennym życiu, jak gotowanie, spalanie czy fermentacja. Pomimo wyzwań, jakie stawia nauka tego przedmiotu, odkrywanie jego tajemnic to niesamowicie inspirujące przeżycie.

Chemia zwana królową nauk przyrodniczych często przysparza niemałych kłopotów. Jeżeli chcesz utrwalić lub zrozumieć zawiłości praktyczne oraz teoretyczne chemii, to zapraszamy na nasze zajęcia.

Propozycja dla uczniów szkoły podstawowej, liceum oraz technikum:

  • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
  • przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
  • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
  • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
  • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Dlaczego my?

Wysoki wynik egzaminu maturalnego z chemii jest wymagany w trakcie rekrutacji na takie kierunki jak: medycyna, stomatologia, weterynaria czy farmacja. Sposób przedstawienia materiału na lekcjach w szkole bardzo często nie wpisuje się w wymogi arkusza maturalnego.
Kurs przygotowujący do matury z chemii zyskał ogromne uznanie wśród uczniów.
Każda lekcja wchodząca w skład kursu to podróż do świata chemii, gdzie nie tylko tłumaczymy materiał do matury, ale przede wszystkim zarażam pasją do tego przedmiotu. Podczas tego kursu nauka chemii będzie dla Ciebie samą przyjemnością.
Zajęcia trwają 1.5h. Przez pierwsze 45min przypominamy sobie konkretne omawiane zagadnienia. Kolejno przez następne 45min rozwiązujemy zadania maturalne z omawianego zagadnienia.

Znamy doskonale schematy rozwiązywania zadań oraz standardy jakimi komisje kierują się przy sprawdzaniu prac. Nasi wykładowcy wprowadzili własne metody nauczania, które realizuję za pomocą specjalnie przygotowywanych materiałów dydaktycznych. Na każdych zajęciach uczeń otrzymuje kilkadziesiąt stron notatek, wyjaśnień, schematów czy zadań – wszystko w ramach odgórnie zaplanowanego przeze mnie postępu w nauczaniu. Tylko systematyczna nauka daje szansę uzyskania dobrego wyniku na rozszerzonej maturze z chemii - przy regularnym uczeniu się i wielokrotnym powtarzaniu wszystkich zagadnień można uzyskać pewność posługiwania się wiedzą, nauczyć się wyciągać wnioski, syntetyzować fakty, podawać właściwe odpowiedzi. Nie martw się, że nie zdążysz przerobić czegoś przed maturą! Kurs jest zaplanowany w taki sposób, abyśmy do kwietnia 2022 zdążyli przerobić i powtórzyć cały materiał! Ludzki mózg „wyłącza się” po kilku czy kilkunastu minutach słuchania nudnego wykładu. Jednak potrafimy skupić się nawet przez parę godzin na oglądaniu interesującego filmu lub rozmowie z koleżanką. Staramy się prowadzić każde zajęcia w taki sposób, aby były one dla Waszego mózgu choć w połowie tak atrakcyjne, jak dobry film!

Chcesz kompleksowo przygotować się do matury lub ugruntować i powtórzyć materiał? Lubisz naukę w niewielkich grupach? Intensywny kurs maturalny jest w sam raz dla Ciebie!

  • 35 godzin lekcyjnych zajęć + prace domowe
  • Małe (max. 5 osób) grupy zajęciowe
  • Zwiększona intensywność spotkań w ciągu ferii zimowych
  • Materiały z zajęć zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej na koniec kursu
  • Młoda i energiczna kadra Prowadzących

Gdy potrzeba wsparcia, postaw na korepetycje

Faktem jest, iż edukacja szkolna, również w zakresie chemii, pozostawia wiele do życzenia. Nader często zdarza się, że materiał jest prezentowany w sposób trudny do zrozumienia dla uczniów, a nauczyciele nie dysponują odpowiednią ilością czasu, by udzielić indywidualnych wyjaśnień czy pomocy. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się sięgnięcie po korepetycje z chemii.

Dodatkowe lekcje pozwalają na uzyskanie spersonalizowanego wsparcia indywidualnie dopasowanego do potrzeb i tempa nauki konkretnego ucznia. Wówczas łatwiej przyswoić najtrudniejsze zagadnienia, nadrobić powstałe już zaległości, a także rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. Korepetycje pozwalają również na lepsze przygotowanie do egzaminów i testów oraz umożliwiają budowanie pewności siebie w dziedzinie chemii, nawet jeśli wcześniej nauka tego przedmiotu sprawiała niemałe kłopoty.

Korepetycje z chemii – zapisz się na zajęcia i rozwijaj swoje umiejętności

Chemia, choć może być trudna i wymagająca, jest niezwykle wartościową dziedziną nauki. Zrozumienie podstawowych koncepcji chemicznych pozwala lepiej pojmować świat, w tym zachowania substancji chemicznych i procesy zachodzące w naszym ciele. Przy okazji wiedza ta ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia – od medycyny i farmacji po przemysł i ochronę środowiska. Z pewnością przyda się nie raz, zarówno w szkolnej, jak i zawodowej karierze oraz po prostu w codziennym życiu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w nauce tego przedmiotu lub chcesz rozwijać swoje umiejętności w tej fascynującej dziedzinie nauki, zapraszamy na korepetycje. Nasz zespół doświadczonych nauczycieli z przyjemnością pomoże Ci zrozumieć trudne koncepcje chemiczne i rozwijać swoje kompetencje. Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie, a wspólnie znajdziemy formę nauki, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Oprócz ogromu wiedzy oferujemy przyjazną atmosferę, spersonalizowane podejście i wysoką skuteczność.