Chemia

Chemia

Chemia zwana królową nauk przyrodniczych często przysparza niemałych kłopotów. Jeżeli chcesz utrwalić lub zrozumieć zawiłości praktyczne oraz teoretyczne chemii, to zapraszamy na nasze zajęcia.

Propozycja dla uczniów szkoły podstawowej, liceum oraz technikum:

  • przygotowanie do sprawdzianów, kartkówek, egzaminów
  • przygotowanie do matury pisemnej (podstawowej i rozszerzonej)
  • pomoc przy odrabianiu zadań domowych oraz w zrozumieniu przerabianego materiału w szkole,
  • pomoc w przygotowaniu do konkretnej lekcji;
  • pomoc w nadrabianiu zaległości, wyrównywaniu różnic programowych;

Dlaczego my?

Wysoki wynik egzaminu maturalnego z chemii jest wymagany w trakcie rekrutacji na takie kierunki jak: medycyna, stomatologia, weterynaria czy farmacja. Sposób przedstawienia materiału na lekcjach w szkole bardzo często nie wpisuje się w wymogi arkusza maturalnego.
Kurs przygotowujący do matury z chemii zyskał ogromne uznanie wśród uczniów.
Każda lekcja wchodząca w skład kursu to podróż do świata chemii, gdzie nie tylko tłumaczymy materiał do matury, ale przede wszystkim zarażam pasją do tego przedmiotu. Podczas tego kursu nauka chemii będzie dla Ciebie samą przyjemnością.
Zajęcia trwają 1.5h. Przez pierwsze 45min przypominamy sobie konkretne omawiane zagadnienia. Kolejno przez następne 45min rozwiązujemy zadania maturalne z omawianego zagadnienia.

Znamy doskonale schematy rozwiązywania zadań oraz standardy jakimi komisje kierują się przy sprawdzaniu prac. Nasi wykładowcy wprowadzili własne metody nauczania, które realizuję za pomocą specjalnie przygotowywanych materiałów dydaktycznych. Na każdych zajęciach uczeń otrzymuje kilkadziesiąt stron notatek, wyjaśnień, schematów czy zadań – wszystko w ramach odgórnie zaplanowanego przeze mnie postępu w nauczaniu. Tylko systematyczna nauka daje szansę uzyskania dobrego wyniku na rozszerzonej maturze z chemii - przy regularnym uczeniu się i wielokrotnym powtarzaniu wszystkich zagadnień można uzyskać pewność posługiwania się wiedzą, nauczyć się wyciągać wnioski, syntetyzować fakty, podawać właściwe odpowiedzi. Nie martw się, że nie zdążysz przerobić czegoś przed maturą! Kurs jest zaplanowany w taki sposób, abyśmy do kwietnia 2022 zdążyli przerobić i powtórzyć cały materiał! Ludzki mózg „wyłącza się” po kilku czy kilkunastu minutach słuchania nudnego wykładu. Jednak potrafimy skupić się nawet przez parę godzin na oglądaniu interesującego filmu lub rozmowie z koleżanką. Staramy się prowadzić każde zajęcia w taki sposób, aby były one dla Waszego mózgu choć w połowie tak atrakcyjne, jak dobry film!

Chcesz kompleksowo przygotować się do matury lub ugruntować i powtórzyć materiał? Lubisz naukę w niewielkich grupach? Intensywny kurs maturalny jest w sam raz dla Ciebie!

  • 35 godzin lekcyjnych zajęć + prace domowe
  • Małe (max. 5 osób) grupy zajęciowe
  • Zwiększona intensywność spotkań w ciągu ferii zimowych
  • Materiały z zajęć zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej na koniec kursu
  • Młoda i energiczna kadra Prowadzących

Zapraszamy!